Έξι μετάλλια για τους Μετσοβίτες σκιέρ

Έξι μετάλλια κέρδισαν οι Μετσοβίτες αθλητές στο πανελλήνιο πρωτάθλημα Σκι Αντοχής που έγινε στα 3-5 Πηγάδια τις 22 και 23 Φεβρουαρίου 2020.

Οι Απόστολος Αγγέλης, Νικόλαος Τσουρέκας και Δημήτριος Βεληβάσης κέρδισαν τις τρεις πρώτες θέσεις στα αγωνίσματα Σπριντ 1,2 χλμ και 10 χλμ. της κατηγορίας Αντρών. Επίσης στην τέταρτη θέση τερμάτισε ο Κλεάνθης Καραμίχας και στην πέμπτη θέση ο Χρήστος Γουβαίλης στο αγώνισμα των 10 χλμ.

Στην κατηγορία παίδων ο Κωνσταντίνος Μέτσιος κατετάγη πέμπτος στα αγωνίσματα σπριντ και 2,5 χλμ. Τέλος,ι στην κατηγορία των μικρών κορασίδων η Αικατερίνη Γκαλιμάνα κατέλαβε την έκτη θέση.