Πρωταθλήτρια Κ16 η Ακαδημία1

Φετινή πρωταθλήτρια Νομού Τρικάλων στην κατηγορία Κ16 είναι η ομάδα της Ακαδημίας1. Στον τελικό που διεξήχθη στο Δημοτικό Στάδιο Τρικάλων παρουσία πολλών φίλων και γονέων των ομάδων, η Ακαδημία1 νίκησε 4-3 στα πέναλτι τον Α Ο Πύργου.

Η ομάδα του Πύργου προηγήθηκε στο 12΄ με «κομπίνα» σε φάουλ. Ο Νίντος πάσαρε στον Πολύμερο, αυτός έστειλε την μπάλα στην περιοχή στον Τσάτσο και ο τελευταίος έγραψε το 1-0.

Η ομάδα της Ακαδημίας1 κατάφερε και πήγε το ματς στην παράταση, ισοφαρίζοντας σε 1-1 στο τελευταίο λεπτό, στο 80΄(τα ημίχρονα είναι 40λεπτα) . Σκόρερ ο Κατράνας μετά από φάση διαρκείας στην περιοχή του Πύργου.