Μεγάλη Επιτυχία για το Τρικαλινό Ταεκβοντο

Σπουδαία επιτυχία για τον αθλητή του ΣΟΑΤ ΜΙΧΑΛΗ ΣΙΚΟΒΕΛΑ καθώς κατέκτησε το Ασημένιο μετάλλιο στο Διεθνές Βαθμολογουμενο G1 τουρνουά της Αυστρίας το “G1 Austrian Open 2018” με την συμμετοχή 900 περίπου αθλητών από όλο τον κόσμο.Στο δρόμο για τον Τελικό ο Σικοβέλας κέρδισε κατά σειρά Αυστραλο,Ιταλό, Γερμανό και τελικό με τον Πορτογαλλο όπου ηττήθηκε οριακα(8-7).
Ο Σικοβέλας έδειξε την κλάση του σε 4 διεθνείς αγώνες και φανερώνει την διαρκη του πρόοδο, απόρροια της σπουδαίας δουλειάς που γινεται στον ΣΟΑΤ.
Κάθε άλλο παρά τυχαίο είναι οι συνεχόμενες διεθνείς και πανελλήνιες επιτυχίες των αθλητών μας, που είναι πολλές και με διαφορετικους αθλητές!
Περηφάνια για τον Σικοβέλα που έχει σταθεροποιησει την απόδοση του και μας χαρίζει συνεχόμενες σπουδαίες επιτυχίες.