Κύπελλο αντοχής

Πετυχημένο ήταν το Κύπελλο Ελλάδος Δρ. Αντοχής στο Μέτσοβο την Κυριακή 20 Μαρτίου. Σε ανοιξιάτικες χιονοδρομικές συνθήκες οι αθλητές των μεγάλων αποστάσεων αγωνίστηκαν για πρώτη φορά την φετινή περίοδο, με πλήθος κόσμου να παρακολουθεί την προσπάθεια περίπου 100 αθλητών όλων των κατηγοριών, στο Χιονοδρομικό κέντρο Ανηλίου.
Πρώτευσαν οι Απόστολος Αγγέλης (κατηγορία Αντρών) και Παρασκευή Λαδοπούλου (κατηγορία Γυναικών) στα 5 χλμ. Στις κατηγορίες Παίδων και Κορασίδων και στο αγώνισμα των 3 χλμ τα χρυσά μετάλλια κέρδισαν οι Νίκος Κουσουρέτας και Ελίζα Αναστασιάδου. Στο αγώνισμα του 1,5 χλμ οι Γιώργος Αναστασιάδης και Ελευθερία Σαρακίνη ήταν οι νικητές των κατηγοριών Παμπαίδων και Παγκορασίδων αντίστοιχα.